فرمانداری فلاورجان
خانه
1396/10/05 مانور زلزله بمناسبت 5دیماه در شهرستان فلاورجان برگزار شد.
مانور زلزله بمناسبت 5دیماه در شهرستان فلاورجان برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فلاورجان، بمناسبت 5 دی ماه روز ملی ایمنی در برابر زلزله ،مانور امداد و نجات با حضور مهندس شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری ،فرماندار شهرستان ،معاون فرماندار و کلیه دستگاه های امدادی و اعضای شورای بحران برگزار شد.

در این مانور ابتدا مهندس هدایت ضمن تشکر از کلیه دستگاه های امداد رسان گفت:از جناب آقای شیشه فروش که همیشه در مانور های شهرستان فلاورجان حضور پیدا کرده وباعث دلگرمی عوامل اجرایی شده است تشکر نمود.

وی در ادامه هدف از برگزاری مانور را اینگونه تشریح نمود: با برگزاری اینگونه مانور ها نقاط ضعف و قوت مشخص می گردد و ما می توانیم در کوتاه ترین زمان بهترین امداد رسانی را انجام دهیم.

وی همچنین با اشاره به زلزله اخیر غرب کشور گفت: بر اساس آمادگی ها وهمت مردم ما در این زلزله اخیر نسبت به زلزله های مشابه خسارت کمتری داشتیم و این نشانگر عزمی است که در کشور ایجاد شده برای کاهش آسیب ها در مواقع بحرانی.

مهندس شیشه فروش در ادامه گفت : شهرستان فلاورجان از لحاظ مطالعات لرزه خیز معین استان اصفهان است و در فرآیند امداد رسانی و ساخت و ساز های ایمن بر اساس آئین نامه های 2800 و مبحث 22 و آموزش های شهروندی و برنامه ریزی های درست انجام دهند.

وی همچنین افزود: انرژی داخل زمین ممکن است در برخی نقاط آزاد گردد در این مطالعات باید پهنه های گسل خیز را شناسایی کنند و برای محل های ساخت و ساز مکان هایی را جانمایی کنند که بر روی گسل ها نباشند .

وی در ادامه افزود: مانور نشان می دهد که هر سازمان چه کاری انجام دهد واستان اصفهان تا کنون 1200 کانکس توسط کار خیّرین و دستگاه ها ، استقرار 3 بیمارستان صحرایی که تا کنون به 100 هزار نفر خدمات پزشکی داده است ،450 نفر به کرمانشاه اعزام شدند،و 600 کامیون و تریلر برای ارسال کمک ها اعزام شدند.
تعداد بازدید: 69
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal